O przygotowaniach do egzaminu teoretycznego w ULC


20 stycznia 2013

Klamka zapadła, dokumenty wysłane ULC, żarty się skończyły, czas przysiąść do teorii. :)
Przyznam, że miałam kłopot w odnalezieniu wszystkich informacji na stronie ULC, toteż postanowiłam je tutaj wszystkie zebrać.

Aby przystąpić do egzaminu teoretycznego do licencji pilota szybowcowego, należy wpłacić na konto ULC opłatę za egzamin teoretyczny i opłatę za wydanie licencji (na styczeń 2013 było to odpowiednio 300 i 60 zł).

Tytuł przelewu też nie może być przypadkowy:

OPLATA ZA WYDANIE I EGZAMIN TEORETYCZNY DO LICENCJI SZYBOWCOWEJ PL(G), IMIĘ I NAZWISKO, TAB.2 CZĘŚĆ I I TAB.1 CZĘŚĆ II

 
Odszukanie numeru konta też nie było łatwe, jest on na tej stronie.

Podsumowując, oto lista dokumentów, jakie trzeba złożyć, aby przystąpić do egzaminu teoretycznego:

  •     Podpisany wniosek o wydanie licencji
  •     Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia teoretycznego;
  •     Dowód wpłaty za wydanie licencji oraz za egzamin teoretyczny;
  •     Zaświadczenie potwierdzające wykształcenie – świadectwo lub dyplom  (jeśli kopia, to poświadczona za zgodność z oryginałem);
  •     Zdjęcie (1 szt. – jak do dowodu osobistego lub legitymacji).

Ja dodatkowo wysyłałam potwierdzone notarialnie świadectwo radiooperatora (ważne: radca prawny nie może go potwierdzić, musi to być notariusz), ale niezbędne jest dopiero przed egzaminem praktycznym.

Tydzień po wysłaniu dokumentów dostałam PIN i hasło do systemu rezerwacji terminu w ULC, także bez problemu zdążę na sesję w lutym. Egzaminy odbywają się zgodnie z harmonogramem sesji od poniedziałku do piątku od 9 do 15 z wyłączeniem dni wolnych.

Jak skutecznie się uczyć?

Niezastąpione są testy na stronie u Boruha, ale przydają się też różne opracowania i książki, szczególnie dotyczące zasad lotu.

Przydaje się też wydruk wszystkich pytań i mazak-zakreślacz do zaznaczania pytań, które sprawiają kłopot, aby szybko i skutecznie je powtórzyć dzień przed egzaminem.

 

 

 

 

 

Zobacz także:


4 Responses to “O przygotowaniach do egzaminu teoretycznego w ULC”

  1. Alan pisze:

    Część, czy mogłabtś coś napisac o tej licencji radiooperatora? Gdzie takie coś sie zdaje, ile kosztuje, skąd się do tego uczyć (czy też ze strony Boruha). To sie zdaje zanim przystapi się do egzaminu w ULC?

Leave a Reply