Jak zdać państwowy egzamin teoretyczny na licencję szybowcową PL(G) w ULC za pierwszym podejściem w mniej niż 90 minut?
15 lutego 2013
Aby przygotować się do egzaminu na licencję szybowcową PL(G) – lub inną w ULC – będziesz potrzebować:
- wydrukowane i zbindowane pytania udostępnione na stronie ULC (na dzień dzisiejszy są one tutaj)
- zakreślacz
- długopis lub ołówek
- karteczki samoprzylepne
- komputer z dostępem do internetu
Moja metoda nauki zakłada dwukrotne przerobienie testów na stronie lke.boruh.com.pl i powtórzenie pytań sprawiających kłopot przed samym egzaminem.
Metoda gwarantuje sukces, pod warunkiem stosowania się dokładnie do jej założeń.
Na egzamin składa się 10 przedmiotów, niektóre są łatwe i mają mało pytań, inne są trudniejsze i mają więcej pytań, toteż kluczowe jest podzielenie sobie nauki na dni.
Zakładam, że już miałeś styczność z teorią, którą obejmują egzaminy na kursie lub podczas przygotowania do KWT.
KROK 1:
Opracowujesz swój własny harmonogram nauki i przygotowujesz materiały do nauki naklejając karteczki z opisem przy każdym z przedmiotów.
Możesz skorzystać z tego pliku >>
KROK 2:
Danego dnia najpierw przeglądasz pytania wraz z odpowiedziami z danego tematu – ze zrozumieniem, starając się zapamiętać materiał (ten krok możesz pominąć dla przedmiotów dla Ciebie łatwych)
Następnie przerabiasz testy z danego zakresu na stronie lke.boruh.com.pl wybierając „Wszystkie pytania z …” Gdy podczas rozwiązywania testów wybierzesz odpowiedź błędną, oznacza to, że jest to pytanie, które wymaga Twojej uwagi – zaznaczasz je w materiałach drukowanych zakreślaczem.
W ten sam sposób postępujesz z każdym przedmiotem.
W zależności ile jesteś w stanie czasu dziennie poświęcić, powinno Ci to zająć 7-10 dni.
KROK 3:
Na ten krok potrzebujesz 3-4 dni i najlepiej zrobić to przed samym egzaminem.
Podczas tej iteracji ponownie przeglądasz pytania z materiałów drukowanych, ale skupiasz się tylko na tych oznaczonych zakreślaczem – bo to one sprawiały Ci kłopot. Następnie znowu przerabiasz testy z danego zakresu – jak pewnie zauważysz – ilość pytań, gdzie zaznaczysz odpowiedź błędną drastycznie maleje – znowu oznaczasz te pytania w materiałach – tym razem długopisem lub ołówkiem.
KROK 4:
Jedziesz na egzamin – w pociągu przeglądasz pytania oznaczone jako trudne podczas drugiej iteracji – będzie ich niewiele, toteż zajmie Ci to jakieś 30 minut.
KROK 5:
Idziesz na egzamin i go zdajesz z marszu. Zacznij od przedmiotów łatwych, aby spokojnie wejść w tryb odpowiadania na pytania w warunkach egzaminu. Nie śpiesz się, dokładnie czytaj pytania, abyś miał pewność, że zaznaczyłeś dobrą odpowiedź, jeśli poczujesz znużenie, kłopoty z koncentracją (np. zaczynasz robić błędy, chociaż doskonale znasz odpowiedź) – wyjdź na chwilę z sali, napij się kawy, zjedz kanapkę czy wafelka, a jak odpoczniesz – zdawaj dalej.
Powodzenia!
◦wydrukowane i zbindowane pytania udostępnione na stronie ULC (na dzień dzisiejszy są one tutaj)
to nie działa!!!!!!
Faktycznie, zmieniła się lokalizacja pliku, poprawiłam. :)
gdzie mogę znaleźć odpowiedzi do „wydrukowane i zbindowane pytania udostępnione na stronie ULC”? :)
Nigdzie nie ma oficjalnych odpowiedzi, ale w 99,99% przypadków pierwsza jest poprawna, także można spokojnie tak założyć. Powodzenia!
Oby tak samo było na właściwym egzaminie! :))