Jak zdać państwowy egzamin teoretyczny na licencję szybowcową PL(G) w ULC za pierwszym podejściem w mniej niż 90 minut?


15 lutego 2013

Aby przygotować się do egzaminu na licencję szybowcową PL(G) – lub inną w ULC – będziesz potrzebować:

 

 1. wydrukowane i zbindowane pytania udostępnione na stronie ULC (na dzień dzisiejszy są one tutaj)
 2. zakreślacz
 3. długopis lub ołówek
 4. karteczki samoprzylepne
 5. komputer z dostępem do internetu

egzamin-lke-1

Moja metoda nauki zakłada dwukrotne przerobienie testów na stronie lke.boruh.com.pl i powtórzenie pytań sprawiających kłopot przed samym egzaminem.

Metoda gwarantuje sukces, pod warunkiem stosowania się dokładnie do jej założeń.

Na egzamin składa się 10 przedmiotów, niektóre są łatwe i mają mało pytań, inne są trudniejsze i mają więcej pytań, toteż kluczowe jest podzielenie sobie nauki na dni.

Zakładam, że już miałeś styczność z teorią, którą obejmują egzaminy na kursie lub podczas przygotowania do KWT.

KROK 1:

Opracowujesz swój własny harmonogram nauki i przygotowujesz materiały do nauki naklejając karteczki z opisem przy każdym z przedmiotów.

egzamin-lke-2

Możesz skorzystać z tego pliku >>

KROK 2:

Danego dnia najpierw przeglądasz pytania wraz z odpowiedziami z danego tematu – ze zrozumieniem, starając się zapamiętać materiał (ten krok możesz pominąć dla przedmiotów dla Ciebie łatwych)

Następnie przerabiasz testy z danego zakresu na stronie lke.boruh.com.pl wybierając „Wszystkie pytania z …” Gdy podczas rozwiązywania testów wybierzesz odpowiedź błędną, oznacza to, że jest to pytanie, które wymaga Twojej uwagi – zaznaczasz je w materiałach drukowanych zakreślaczem.

W ten sam sposób postępujesz z każdym przedmiotem.

W zależności ile jesteś w stanie czasu dziennie poświęcić, powinno Ci to zająć 7-10 dni.

KROK 3:

Na ten krok potrzebujesz 3-4 dni i najlepiej zrobić to przed samym egzaminem.

Podczas tej iteracji ponownie przeglądasz pytania z materiałów drukowanych, ale skupiasz się tylko na tych oznaczonych zakreślaczem – bo to one sprawiały Ci kłopot. Następnie znowu przerabiasz testy z danego zakresu – jak pewnie zauważysz – ilość pytań, gdzie zaznaczysz odpowiedź błędną drastycznie maleje – znowu oznaczasz te pytania w materiałach – tym razem długopisem lub ołówkiem.

KROK 4:

Jedziesz na egzamin – w pociągu przeglądasz pytania oznaczone jako trudne podczas drugiej iteracji – będzie ich niewiele, toteż zajmie Ci to jakieś 30 minut.

KROK 5:

Idziesz na egzamin i go zdajesz z marszu. Zacznij od przedmiotów łatwych, aby spokojnie wejść w tryb odpowiadania na pytania w warunkach egzaminu. Nie śpiesz się, dokładnie czytaj pytania, abyś miał pewność, że zaznaczyłeś dobrą odpowiedź, jeśli poczujesz znużenie, kłopoty z koncentracją (np. zaczynasz robić błędy, chociaż doskonale znasz odpowiedź) – wyjdź na chwilę z sali, napij się kawy, zjedz kanapkę czy wafelka, a jak odpoczniesz – zdawaj dalej.

Powodzenia!

Zobacz także:


5 Responses to “Jak zdać państwowy egzamin teoretyczny na licencję szybowcową PL(G) w ULC za pierwszym podejściem w mniej niż 90 minut?”

 1. Attila pisze:

  ◦wydrukowane i zbindowane pytania udostępnione na stronie ULC (na dzień dzisiejszy są one tutaj)
  to nie działa!!!!!!

 2. rafal pisze:

  gdzie mogę znaleźć odpowiedzi do „wydrukowane i zbindowane pytania udostępnione na stronie ULC”? :)

Leave a Reply